O nas

Przy wyborze lokalizacji naszej placówki, braliśmy pod uwagę ważne potrzeby maluchów, takie jak sen w ciągu dnia oraz możliwość korzystania ze spokojnej i bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Stąd zwróciliśmy szczególną uwagę na to, aby budynek był oddalony od głównych ulic miasta i zlokalizowany z dala od intensywnego ruchu ulicznego.

Nasza placówka oddaje do dyspozycji dzieci następujące pomieszczenia:

dla dzieci żłobkowych:  Pokój Snu oraz dwie Sale Zabaw z osobnymi, używanymi  tylko przez maluchy, przystosowanymi do potrzeb dzieci toaletami (miska klozetowa w wymiarach dziecięcych, umywalka na wysokości dziecka, nocniki, brodziki z prysznicem);

dla przedszkolaków:  cztery Sale  Edukacyjne, w których znajdują się dodatkowo kąciki do zabaw tematycznych: kącik konstrukcyjny, kącik lalek, kącik kuchenny, samochodowy. Każda sala posiada osobną łazienkę, przystosowaną do potrzeb dzieci;

Dodatkowo posiadamy dwie sale przystosowane do pracy indywidualnej z dzieckiem, wykorzystywana przez psychologa, logopedę, pedagoga specjalnego, terapeutę integracji sensorycznej.

Dzieci mimo, że są podzielone na grupy wiekowe, mają również możliwość wspólnego przebywania i budowania wzajemnych relacji np. podczas wspólnych posiłków lub zabaw ogólnorozwojowych. Młodsze dzieci mają wówczas okazję obserwować starsze maluchy, starszaki zaś pomagają młodszym.
Personel posiada osobną toaletę do własnych potrzeb. W placówce znajduje się także kuchnia, spełniająca wszelkie wymogi i standardy HACCAP, przystosowana do przygotowywania śniadań i podwieczorków dla dzieci.

Higiena i standardy czystości

Higiena jest jednym z najwyższych priorytetów w naszej placówce. Utrzymywanie czystości uzyskujemy dzięki codziennemu sprzątaniu
i dezynfekowaniu odpowiednich powierzchni. Zabawki oraz powierzchnie w pokojach zabaw poddawane są cotygodniowej dezynfekcji.
Wszyscy pracownicy placówki posiadają aktualne badania i książeczkę badań sanitarno-epidemiologicznych.
Dzieci myją rączki zawsze przed i po jedzeniu, po zabawie czy po spacerze. Ta procedura oczywiście dotyczy się również pracowników placówki.
Wszystkie powierzchnie i stoły używane przy jedzeniu czyszczone są wodą z płynem do naczyń po każdym posiłku.
Nocniki dezynfekowane są po każdym siedzeniu dzieci, potem są osuszane. Zużyte pieluszki przed wrzuceniem do kubła pakowane są każda do osobnego woreczka foliowego. Kubeł na śmieci wypróżniany jest minimum 2 razy dziennie.
Odkurzacz używany w naszym żłobku i przedszkolu wyposażony jest w specjalny filtr HEPA, który pochłania 99,7 % bakterii, wirusów i pyłków, został on specjalnie dobrany do potrzeb żłobka.
Farby, którymi wymalowane zostały ściany naszej placówki są łatwo zmywalne, higieniczne, mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, posiadają wszystkie konieczne certyfikaty.
W przypadku choroby, rodzice proszeni są o nieprzyprowadzanie dzieci do żłobka do czasu wyzdrowienia, zasada ta stosowana jest również przez personel pracujący w żłobku.
W pomieszczeniach dziecięcych żłobka i przedszkola znajdują się termometry, kontrolowana jest temperatura powietrza (zalecana temperatura dla dzieci to 21 stopni).

Żywienie

Przywiązujemy ogromną wagę do żywienia dzieci. Nasze jedlospisy są przygotowywane przez dietetyka, według obowiązujących standardów żywieniowych. Dla dzieci przygotowaliśmy ofertę żywienia firmy cateringowej, która posiada wszystkie certyfikaty oraz pozwolenia związane z żywieniem dzieci.
Nasze maluszki w ciągu dnia mogą skorzystać ze śniadania, drugiego śniadania, obiadu oraz podwieczorku.
Menu dla naszych maluchów przygotowywane jest ze specjalną wrażliwością na ich potrzeby, rodzice mają możliwość wglądu w listę posiłków. Chcemy, aby dzieci miały okazję próbować różne zdrowe smaki i aby uczyły się odpowiednich, zdrowych nawyków żywieniowych.
W wypadku dzieci alergicznych, uczulonych na konkretne pokarmy, przygotowujemy po konsultacji z rodzicami specjalne menu.
Napoje przygotowywane są z wód zamkniętych, butelkowanych, odpowiednich dla dzieci.