Konferencja

Konferencja naukowa Biłgoraj Niebieski dla Autyzmu to cykliczna akcja organizowana przez Żłobek & Przedszkole Integracyjne BAMBINI oraz Fundację „BAMBINI dzieciom”. Już po raz czwarty, w naszym mieście Biłgoraju, spotkają się osoby, którym bliska jest tematyka autyzmu. Rodzice, nauczyciele, terapeuci…wszyscy Ci, którzy chcą poznać nowe metody oraz strategie pracy i zabawy z dzieci ze spektrum autyzmu.
Tym razem tematyka będzie dotyczyć RESPONSYWNOŚCI w terapii dzieci z autyzmem. Wysłuchamy wykładu Pani Joanny Wójtowicz- Pałasz na temat roli terapeuty małego dziecka z autyzmem. Poznamy również refleksje Pani Magdaleny Tarnawskiej na temat komunikacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pani Magda jest znana w środowisku logopedycznym, w szczególności w woj. lubelskim.
Zgodnie z sugestiami i prośbami rodziców dzieci z autyzmem zwróciliśmy się z prośbą do Pani dr n. med. Bożeny Śpili o wygłoszenie wykładu na temat leczenia biomedycznego.
Następnie Pani Joanna Pstrągowska i Panią Marta Kurpa, opowiedzą nam o swojej autorskiej metodzie - LEGO TUS®.
Po konferencji odbędą się warsztaty z Panem Kamilem Lodzińskim. Uczestnicy, wspólnie z Panem Kamilem, przejdą drogę „od świadomego uczestniczenia do konstruktywnej zabawy”.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Rejestracja drogą mailową -> konferencjabilgoraj@gmail.com

Program konferencji:
9.00 - 9.9.20 -Uroczyste otwarcie konferencji
9.20 - 10.45 - Joanna Wójowicz- Pałasz Terapia małego dziecka z autyzmem"
10.00 - 11.55 - Magdalena Tarnowska Mówienie a rozmawianie. Refleksje dotyczące komunikacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"
11.5 - 12.10 - Przerwa
12.10 - 13.25 - dr n. med. Bożena Spila  ,,Leczenie biomedyczne w świetle aktualnej wiedzy na temat przyczyny autyzmu"
13.45 - 14.50 - Joanna Pstrągowska , Marta Krupa ,, LEGO TUS - jak uczymy dzieci umiejętności społecznych"
14.50 - 15.00 - Zakończenie konferencji

Ostatnio dodane zdjęcia